Piešťanský pohár Ľudovíta Wintera Piešťany

26. 3. 2024 sa v Piešťanoch konala medzinárodná súťaž mladých baristov, someliérov, barmanov, Tea tendrov a čokolatierov. Celkovo súťažilo v týchto kategóriách 110 študentov, no najväčšie obsadenie mali baristi v počte 43 súťažiacich, barmanov bolo 25 súťažiacich a someliérov 30 súťažiacich. Naša škola mala veľké zastúpenie a aj veľmi dobré umiestnenie.

V kategórii barista-nováčik sa umiestnila žiačka hotelovej akadémie Tatiana Behanová z I. A na 1. mieste a žiačka odboru kuchár Karolína Kubaščíková z II. I na 3. mieste. V kategórii barman sa umiestnila žiačka hotelovej akadémie Martina Jurišová zo IV. A na 5. mieste. V kategórii someliér našu školu reprezentovala žiačka hotelovej akadémie Janka Kotková z III. A, ktorá mala vynikajúci servis bieleho vína.

Srdečne blahoželáme našim žiačkam za skvelú reprezentáciu školy a prajeme im veľa ďalších úspechov.

MOV Bc. Janka Poláčková, Bc. Zuzana Danková a Darina Kirnová