V kráľovnej športu na osem … aj víťazne

Na Mestskom štadióne v Čadci sa 22. júna za slnečného počasia uskutočnili Majstrovstvá okresu v atletike SŠ. Našu školu reprezentovalo 17 žiakov. K príprave aj k súťaži naši pretekári pristupovali zodpovedne. Sily si zmerali len v troch bežeckých, v dvoch technických disciplínach a v štafete, vzhľadom nato, že to boli prvé postpandemické atletické preteky na dráhe po dlhom čase. V behu na 100 m excelentný výkon podali Daniel Ľoch z I. D a Roman Bilský z II. A. Časom 12,3 (ex aequo, t. j. zhodne) pokorili školský rekord aj vďaka novej tartanovej dráhe. Romanovi sa tiež podarilo vybojovať zlatú medailu v skoku do diaľky výkonom 524 cm. Na futbalistu slušný výkon. Chlapci rýchlosť a natrénovanú odovzdávku využili v štafetovom behu na 4×100 m, v ktorom nemali premožiteľa. Ďalšími členmi šprintérskej štafety boli Samuel Zapletal a Jakub Hollý z I. A. Zabojovali aj vytrvalci v behu na 1000 m, v ktorom si dobre počínal Marián Puškár z II. A (2. miesto) hodnotným časom 3:02.

Dievčatá sa v súťaži so súperkami tiež popasovali. V hľadáčiku trénerských talentov zakotvila Aneta Moskáľová z II. D, ktorá si čas na 800 m zlepšila o vyše pol minúty na 2:54 oproti času, ktorý dosiahla na hodine TSV. Bežala krásnym, športovému oku lahodiacim bežeckým krokom. Ten jej pomohol aj v skoku do diaľky (4 m).  Vrhačkám sa tiež oplatilo potrénovať. Eva Magátová z I. A sa vo vrhu guľou prebojovala do finále, v ktorom skončila na 3. mieste. V šprintérskej štafete dievčatá vystúpili na bronzový stupienok.

K ďalším členom nášho družstva, ktorí dosiahli pekné bodovacie umiestnenia, patrili Kristína Mečárová, Andrea Halvoníková, Soňa Rácová z II. D, Tamara Babuliaková a Romana Klieštiková z I. A, Samuel Kučo a  Kristián Polka z I. P, Lukáš Turiak z III. A, Nicholas Cody Kirkpatrick  z II. K a Peter Krenžel DNS.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželám nielen k dosiahnutým výkonom, ale aj k tomu, že boli výnimočnými účastníkmi 1. ročníka Memoriálu Márie Marcibálovej, úspešnej športovkyne a učiteľky telesnej výchovy, ktorá bola pre mňa veľkým vzorom.

Športu zdar a atletike zvlášť!

PaedDr. Anna Skorková

učiteľka TSV